Reklama

Ostatnie wpisy

Tragiczny wypadek w powiecie tucholskim. Zginął operator filmowy

W poniedziałek 10 czerwca po godzinie 15 na drodze wojewódzkiej nr 240 w Lubiewicach w powiecie tucholskim doszło do tragicznego wypadku.

Jak informuje policja – “Kierujący pojazdem marki BMW podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania pojazdu marki Toyota uderzył w jego tył, w wyniku czego pojazd marki Toyota zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. W wyniku tego toyota zapaliła się. Jest jedna ofiara śmiertelna z tego pojazdu”

Sprawca wypadku został ujęty. Na miejscu czynności wciąż prowadzą służby. UWAGA KIEROWCY: Obowiązuje objazdy przez miejscowość Lubiewo!

Działania trwały do późnych godzin wieczornych. Droga Wojewódzka nr 240 przez ponad 8 godzin była na tym odcinku nieprzejezdna.

Zginął ceniony operator filmowy

Wśród ofiar wypadku jest 55-letni operator filmowy Arkadiusz Tomiak, który jechał na festiwal “Młodzi i film” do Koszalina, swojego rodzinnego miasta. 

Był członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor zdjęć do blisko pięćdziesięciu filmów fabularnych. Był siedmiokrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej “Orzeł” za: “Daleko od okna”, “Cisza”, “Symetria”, “Palimpsest”, “Fotograf”, “Obława” i “Karbala”. Dwa ostatnie tytuły przyniosły mu zwycięstwo w 2012 i 2015 roku. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbierał Złote Lwy w 2000 roku za “Daleko od okna” i w 2016 roku za “Statystów” i “Palimpsest”. Był trzykrotnym laureatem Nagrody Stowarzyszenia Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych (PSC). Otrzymał też Złotą Żabę na festiwalu Camerimage za zdjęcia do “Dziewczyny z szafy”.
fot. OSP Bysław


5 2 głosuj
Ocena artykułu
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subscribe
Powiadom o

Warning: Attempt to read property "ID" on bool in /home/server825871/ftp/migracja/wiecbork112.xaa.pl/public_html/wp-content/plugins/pie-register/pie-register.php on line 8081
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony

0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x