Reklama

Ostatnie wpisy

Tragedia w gm. Łobżenica. Syn zabił 84-letnią matkę

Nawet dożywocie grozi mężczyźnie, który jest podejrzewany o zabójstwo swojej 84-letniej matki. Ciało kobiety odkryto w jej domu w Liszkowie (gm. Łobżenica, woj. wielkopolskie). 60-latek został tymczasowo aresztowany – przekazała w czwartek prokuratura.

Oficer prasowy policji w Pile st. sierż. Wojciech Zeszot poinformował w czwartek, że w poniedziałek w jednym z mieszkań na terenie gminy Łobżenica ujawniono zwłoki 84-letniej kobiety. – Kilka godzin później zatrzymany został 60-letni mężczyzna, który może mieć związek ze sprawą – wskazał.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział, że zatrzymany w tej sprawie mężczyzna to syn 84-latki. – Jest podejrzany o zabójstwo. Zadał matce trzy uderzenia młotkiem w głowę, doprowadzając do stanu bezbronności, po czym, kiedy kobieta osunęła się na podłogę, zawiązał na jej szyi sznurek i udusił – opisał prokurator.

Prok. Wawrzyniak dodał, że podejrzany przyznał się do winy i opisał przebieg zdarzenia. – Twierdzi, że miał problem z internetem, nie mógł doładować telefonu – powiedział prokurator. Przyznał, że śledczy będą wnioskować o przebadanie psychiatryczne podejrzanego.

Prokurator wskazał, że zwłoki kobiety, w miejscu jej zamieszkania, odkryły córki 84-latki. – Nie miały z nią kontaktu, zaniepokojone przyszły do domu, ujawniły zwłoki i powiadomiły funkcjonariuszy policji – opisał.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna nie był w przeszłości karany. Za zabójstwo grozi mu od ośmiu lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie więzienie. 

źródło: TVP Info

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony