Reklama

Ostatnie wpisy

Tragedia nad jeziorem w Więcborku. Nie żyje 56-letni mężczyzna

We wtorek 25 czerwca br, około godziny 21:45 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie, że na jeziorze Więcborskim topi się mężczyzna. Na miejsce zadysponowano zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku, zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz z Bydgoszczy Specjalistyczną Gupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG 1. W trakcie dojazdu na miejsce zastępu z JRG 1 Bydgoszcz, lokalnym strażakom udało się wyciągnąć z wody mężczyznę. Niestety, podjęta na miejscu akcja reanimacyjna zakończyła się tragiczne, a lekarz stwierdził zgon 56-letniego mieszkańca gminy Więcbork. Przyczyny i okoliczności utonięcia mężczyzny będą wyjaśniane w trakcie dochodzenia prowadzonego pod nadzorem prokuratora. Łącznie w akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. 

 

Po raz kolejny apelujemy o szczególną rozwagę w trakcie wypoczynku na wodą. Aby bezpiecznie korzystać z kąpieli należy pamiętać:

– Bezwzględnie unikać miejsc gdzie kąpiel jest zakazana.

– Korzystać w szczególności z kąpielisk strzeżonych przez ratowników oraz stosować się do ich poleceń i obowiązującego regulaminu kąpieliska.

– Najlepiej pływaj w miejscach dobrze Ci znanych.

– Nie wbiegaj rozgrzany na słońcu do wody. Wchodź powoli, a najlepiej  zaraz po zamoczeniu stóp ochlap wodą klatkę piersiową, szyję – w ten sposób unikniesz wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi.

– Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki “na główkę”.

– Nie baw się w przetapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich, wykluczające ryzyko i eskalację niebezpiecznych zachowań (brutalności, agresji, rywalizacji i wygłupów).

– Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.

– Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu

-Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to zawiadom inne osoby.

– Nie pływaj również bezpośrednio po posiłku – zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może ponieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.

-Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyń asekurowany przez łódź lub przynajmniej w towarzystwie jeszcze jednej osoby.

– Nie wypływaj po zapadnięciu zmroku.

źródło: bydgoszcz998 / KPP Sępólno Krajeńskie

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony