Ostatnie wpisy

Sukces sępoleńskich kryminalnych. Znacząco przyczynili się do rozpracowania szajki okradającej sklepy w regionie

Czworo Bydgoszczan usłyszało zarzuty w związku z kradzieżami na terenie sklepów samoobsługowych. Ich łupem padały między innymi telefony komórkowe, artykuły spożywcze, drogeryjne oraz drobny sprzęt elektryczny. Jeden z zatrzymanych usłyszał łącznie 12 zarzutów po czym decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Wobec dwójki sąd zastosował dozory policyjne.

W styczniu w Sępólnie Krajeńskim oraz w Więcborku doszło do trzech kradzieży w sklepach z artykułami RTV i AGD. Łupem złodziei padły telefony komórkowe o łącznej wartości ponad 2,5 tysiąca złotych. Sprawami kradzieży zajęli się sępoleńscy kryminalni, którzy, porównują i analizując wszystkie zebrane informacje, pod koniec stycznia wpadli na trop sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Bydgoszczy. 31-letnia kobieta, wraz z dwoma mężczyznami (32 i 39 l.) zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W trakcie czynności z zatrzymanymi, funkcjonariusze ustalili, że ,,złodziejska ekipa” w grudniu i styczniu dokonała podobnych kradzieży na terenie powiatu bydgoskiego oraz nakielskiego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego każdemu  ze złodziei przedstawiono łącznie po 7 zarzutów kradzieży, z czego jak się okazało, 32-latek działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem.

Jednak 32-latek i 31-latka nie wynieśli żadnej lekcji z ostatnich zdarzeń. W ubiegłą środę (10.02.21) na terenie gminy Szubin, pow. nakielski, dokonali kolejnych kradzieży w sklepach samoobsługowych na łączną kwotę około 600 złotych. Tym razem towarzyszyła im 26-letnia bydgoszczanka. Sprawcy zostali zatrzymani bezpośrednio po kradzieży przez szubińskich policjantów i ponownie trafili za kraty. Obie kobiety usłyszały zarzuty kradzieży, natomiast 32-latek trafił na dłuższy czas do celi. W trakcie przesłuchania mężczyzny wyszło na jaw, że jego przestępcze “dossier” jest znacznie dłuższe. Bydgoszczanin w styczniu i grudniu ubiegłego roku, okradał także sklepy w gminie Gniewkowo, Lipka oraz dwukrotnie w gminie Więcbork. Śledczy za popełnione przestępstwa przedstawili mu kolejne 4 zarzuty kradzieży. Decyzją sądu recydywista najbliższe   3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Czy podobał się tobie artykuł ?
TakNie
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Najbliższe wydarzenia

Polecane strony

%d bloggers like this: