Ostatnie wpisy

Strażacy z powiatu sępoleńskiego wyruszyli z pomocą do Raciniewa

Zapoznaj się z ofertą reklamową

W niedzielę z samego rana do pomocy przy gaszeniu pożaru składowiska opon w miejscowości Raciniewo, powiat chełmiński wyruszył pluton gaśniczy z terenu powiatu sępoleńskiego wchodzący w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. W skład plutonu wchodzą GCBA MAN OSP KSRG Więcbork, GBA Iveco OSP KSRG Sośno, GCBA Jelcz OSP KSRG Sypniewo oraz dowódca plutonu z PSP Sępólno.

Przypomnijmy, w piątek 13 listopada w godzinach wieczornych w miejscowości Raciniewo gmina Unisław w powiecie chełmińskim doszło do pożaru składowiska opon. Na miejscu w momencie największego zagrożenia pracowało ponad 60 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W pierwszej fazie akcji strażacy zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru na sąsiadujące z nim stolarnię i budynki gospodarcze.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz powołał sztab kryzysowy i pozostaje w stałym kontakcie z Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej, inspekcją ochrony środowiska, a także policją i wojskiem.

Wczoraj rano PSP zgłosiła potrzebę użycia w akcji dogaszania sił i środków z zasobów wojska, w związku z czym Wojewoda skierował do Ministerstwa Obrony Narodowej dwa wnioski o użycie ciężkiego sprzętu. Wojsko już uruchomiło wsparcie. Na miejsce akcji udał się Wicewojewoda Józef Ramlau oraz Komendant Wojewódzki PSP st, bryg. Jacek Kaczmarek, pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego urzędu wojewódzkiego, są także specjaliści z WIOŚ i PSP, którzy przy pomocy aparatury badają na bieżąco jakość powietrza. Okoliczni mieszkańcy zostali poinstruowani przez wójta gminy i policję o konieczności pozostania w domach.

źródło: e-krajna.pl

3 KOMENTARZE

Comments are closed.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: