Ostatnie wpisy

Strażacy wyjechali do zgłoszenia. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na strachu (WIDEO)

Zapoznaj się z ofertą reklamową

W środę, 24 kwietnia br., ok. godz. 17 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca o wyczuwalnym zapachu gazu na klatce schodowej w bloku nr 14 na Osiedlu Słowackiego w Sępólnie Krajeńskim. W wyniku przeprowadzonych działań i przy użyciu przyrządów pomiarowych stwierdzono, że powodem charakterystycznego zapachu był wydobywający się gaz butan z rozszczelnionego pojemnika od pianki montażowej, który znajdował się w pomieszczeniu piwnicznym. Uszkodzony pojemnik został wyniesiony na zewnątrz budynku a następnie wszystkie pomieszczenia w bloku zostały dokładnie przewietrzone.

Podczas czasochłonnej akcji, strażacy wspólnie z pracownikami Pogotowia Gazowego, w kilku pomieszczeniach piwnicznych znaleźli m.in. butle gazowe, które według obowiązujących przepisów prawa nie powinny się tam znajdować a które w oczywisty sposób mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców.

Na szczęście dzisiaj wszystko skończyło się na strachu dlatego już dzisiaj apelujemy by nie trzymać w piwnicach zbyt wielu rzeczy, a już tym bardziej materiałów łatwopalnych i butli z gazem.

źródło: kanal10.pl

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: