Ostatnie wpisy

Strażacy uratowali krowę, która wpadła do studni


Do niecodziennego zdarzenia doszło w minioną sobotę w Ratajach. Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej.

Dźwięk strażackiej syreny na łobżenickiej remizie rozległ się o godzinie 10:13. Zgłoszenie mówiło o krowie uwięzionej w studni. Na miejscu okazało się, że wydobycie zwierzęcia nie będzie proste. Do akcji kierowano kolejne zastępy. – Zwierze znajdowało się na głębokości około 3 metrów. Uwolnić je można było tylko rozkopując studnię – mówi st. kpt. Paweł Kamiński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Oprócz łobżenickich strażaków brali w nich udział także druhowie z Wiktorówka oraz z PSP. Łącznie sześć zastępów straży pożarnej. Z tej ostatniej zadysponowano samochód ratownictwa technicznego wyposażony w żuraw. Wykorzystano też sprzęt rolniczy. Działania trwały ponad trzy godziny. Zakończyły się sukcesem. Zwierze zostało uwolnione. Nie odniosło obrażeń.

źródło: PSP Piła
Fot. OSP Łobżenica 

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: