Reklama

Ostatnie wpisy

Strażacy na ratunek krowie

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie, że w okolicach m. Czernice na terenie podmokłym przylegającym do jednego z pastwisk ugrzęzła krowa.

Zgłaszający dodał iż właściciel nie jest w stanie samodzielnie wydobyć zwierzęcia. Na miejsce akcji zadysponowano jednostki OSP z Zakrzewa i Głomska oraz zastęp z Komendy Powiatowej PSP. Po rozpoznaniu potwierdzono treść zgłoszenia, uwiezione zwierzę znaleziono na terenie podmokłym tzw. Bagno Ługi, które rozciąga się wzdłuż rzeczki Łużanki. Strażacy przy wykorzystaniu linek ratowniczych, pasów transportowych oraz węży pożarniczych dokonali siłowej ewakuacji zwierzęcia na najbliższy stały grunt, gdzie zostało ono przekazane właścicielowi i przetransportowane na teren gospodarstwa rolnego. Powyższa sytuacja dowodzi, że zakres i wachlarz strażackich działań jest niezwykle szeroki a podjęte działania okazały się skuteczne, co w konsekwencji poskutkowało uratowaniem zwierzęcia przed niechybną śmiercią. Łącznie w trwających blisko dwie godziny działaniach zaangażowanych było osiemnastu strażaków z jednostek OSP Głomsk, OSP Ługi oraz KP PSP Złotów.

 

Źródło: zlotowskie.pl
Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak
Zdjęcia: KP PSP Złotów oraz OSP Zakrzewo

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony