Reklama

Ostatnie wpisy

Strażacy na Dniach Więcborka

Podczas Koncertowej Niedzieli Dni Więcborka 2019 na Stadionie Miejskim druhowie z OSP KSRG Więcbork demonstrowali, w jaki sposób udzielana jest pierwsza pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach. To strażacy są pierwsi w miejscach groźnych zdarzeń i to właśnie dzięki ich sprawności, umiejętnościom i pomocy udzielonej jeszcze przed przyjazdem pogotowia medycznego, udaje się uratować życie wielu uczestników  wypadków.

Pokazy strażaków na stadionie cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno starszych jak i tych najmłodszych widzów. Oprócz zapoznania się ze sposobem zaopatrywania rannego i bezpiecznego przetransportowania go do karetki, widzowie mogli przekonać się, jak pracuje sprzęt hydrauliczny, nieodzowny w uwalnianiu osób zakleszczonych w pojazdach, zobaczyć jakie jest podstawowe wyposażenie wozu strażackiego, a najmłodsi mogli usiąść za jego kierownicą, założyć hełm i poczuć się jak prawdziwy strażak.

Bez druhów z OSP KSRG Więcbork nie mogłoby się odbyć wiele imprez. Nie inaczej było podczas minionych Dni Więcborka, strażacy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem wielu wydarzeń towarzyszących obchodom święta miasta.

fot. Magdalena Szydeł, Ewa Szydeł 
tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości e-krajna.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony