Reklama

Ostatnie wpisy

Strajk bankomatów w Polsce. Wypłacisz nie więcej niż 200 złotych

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, zarządzająca bankomatami firma Euronet zapowiedziała wielką akcję protestacyjną w związku z faktem, że VISA, Mastercard i Polski Standard Płatności (BLIK) nie pokrywają kosztów krajowej wypłaty gotówki z bankomatów ponoszonych przez operatorów bankomatów w Polsce. W ramach sprzeciwu znacząco obniżony zostanie limit krajowej wypłaty gotówki.

Euronet rozpoczyna w dniu 18 czerwca 2024 roku specjalną akcję protestacyjną na terenie całej Polski. Ma ona na celu “zwrócenie uwagi konsumentów, decydentów oraz partnerów biznesowych na obecną sytuację operatorów bankomatów w Polsce”. Dokładniej mówiąc, chodzi o brak pokrycia kosztów krajowej wypłaty gotówki z bankomatów przez firmy VISA, Mastercard i Polski Standard Płatności (BLIK). Takie opłaty są natomiast ponoszone przez operatorów bankomatów w Polsce. Euronet zwraca uwagę, że od 14 lat stawka za wypłatę pieniędzy kartą krajową “praktycznie nie zmieniła się”. W związku z tym wypłaty gotówki są realizowane przez operatorów bankomatów z ponad dwukrotną stratą względem ponoszonych kosztów. To zaś może nieść za sobą “ryzyko braku możliwości dalszego utrzymywania sieci bankomatowych”.

źródło: kanal10.pl
fot. pixabay

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony