Strona główna Aktualności Sprawca śmiertelnego wypadku w Włościbórku aresztowany na 3 miesiące

Sprawca śmiertelnego wypadku w Włościbórku aresztowany na 3 miesiące

2
- Reklama -


Postanowieniem Sądu Rejonowego w Tucholi 40-letni kierujący podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Włościbórek, trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna kierował autem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 6 wrześnie br. około 19:00 w pobliżu miejscowości Włościbórek w powiecie sępoleńskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni mieszkaniec powiatu, będąc pod wpływem alkoholu, na prostym odcinku drogi gruntowej zjechał citoenem na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia, pomimo podjętej na miejscu reanimacji, zmarł 29-letni pasażer samochodu, natomiast drugi z pasażerów, 15-miesięczne dziecko trafiło do szpitala. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Alkotest wykazał w jego organizmie blisko promil alkoholu.  

W niedzielę, 8 września br. Sąd Rejonowy w Tucholi, na wniosek miejscowej prokuratury, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 40-latka na 3 miesiące. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie w tym stanie pojazdem. Za przestępstwa, o ktore jest podejrzany grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

źródło: kanal10.pl

Exit mobile version