Ostatnie wpisy

Sośno: Pijany kierowca zatrzymany dzięki właściwej obywatelskiej postawie

Do 2 lat więzienia grozi motorowerzyście, którego na jeździe w stanie nietrzeźwości przyłapał 59-letni obywatel. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Dzięki obywatelskiej czujności, nieodpowiedzialny kierowca poniesie teraz zasłużoną karę, o której zadecyduje w najbliższym czasie sąd.

Wczoraj (22.04.20) około godziny 17:30 dyżurny sępoleńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez 59-letniego mieszkańca gminy Sośno nietrzeźwego motorowerzysty w miejscowości Rogalin. We wskazane w zgłoszeniu miejsce dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol. Policjanci na miejscu ustalili, że nietrzeźwy 57-letni kierowca, został ujęty przez 59-latka po tym, jak podjechał skuterem pod blok mieszkalny, a w trakcie schodzenia z pojazdu chwiał się i miał niestabilny krok. 59-latek widząc to podszedł do motorowerzysty, a wtedy wyczuł od niego zapach alkoholu. Wzorowy obywatel o całym zajściu natychmiast powiadomił policję. Nieodpowiedzialny kierowca przed przyjazdem mundurowych zdążył jednak wejść do mieszkania i zamknął się w łazience. Po rozmowie z policjantami zrozumiał jednak, że takie zachowanie niczego nie zmieni i wyszedł ze swojej ,,kryjówki”. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie zbadano jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Teraz nietrzeźwy motocyklista odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Opisywany przypadek pokazuje, że dzięki właściwej postawie mieszkańca gminy Sośno udało się zatrzymać kolejnego nietrzeźwego kierującego. Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 o takim fakcie. Funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.
 
Pijani kierowcy wiozą śmierć. Widzisz? REAGUJ!
 
 
źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: