Reklama

Ostatnie wpisy

Sępoleńskie obchody święta Policji (FOTO/WIDEO)

Kilkunastu funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim. Na uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Kultury i Sztuki, oprócz mundurowych, zebrali się zaproszeni goście oraz przedstawiciele samorządów i wielu instytucji. Nie obyło się bez gratulacji oraz składania wspólnych życzeń.

12 lipca 2019 roku o godzinie 12:00 w sali kolumnowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji „Święta Policji”. Tego dnia 16 funkcjonariuszy powiatu sępoleńskiego awansowano na wyższe stopnie policyjne.

W uroczystości wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak, Wicestarosta Sępoleński Andrzej Marach, przedstawiciele samorządów lokalnych, prokuratury, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, emeryci policyjni oraz rodziny funkcjonariuszy.

Ceremonia rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Bydgoszczy insp. Marcinowi Woźniakowi, a przybyłych gości przywitał w swoim przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim insp. Paweł Zawada..

W swoim wystąpieniu Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim przybliżył historię powstania Policji Państwowej oraz podziękował wszystkim policjantom i pracownikom za codzienny trud, sumienne wykonywanie obowiązków i zaangażowanie w służbie.

W trakcie uroczystości oprócz awansowanych na wyższe stopnie służbowe, dwóch funkcjonariuszy otrzymało brązową odznakę ,,Zasłużony Policjant oraz medal za długoletnią służbę. Ponad 8 funkcjonariuszy i 2 pracowników sępoleńskiej komendy zostało wyróżnionych nagrodami Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Głos zabrali również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych dziękując stróżom prawa za zaangażowanie w służbę oraz wzajemną współpracę. Gratulowali awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom życząc kolejnych sukcesów zawodowych.

Ceremonia z okazji Święta Policji zakończyła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości kom. Krzysztofa Milachowskiego.

Na wyższe stopnie policyjne awansowali:

Na stopień podinspektora Policji:

– nadkom. Zajączkowski Lech

Na stopień nadkomisarza Policji:

– kom. Madej Piotr

Na stopień aspiranta sztabowego Policji:         

– st. asp. Chyrchel Mariusz

Na stopień starszego aspiranta Policji: 

– asp. Łochowicz Mateusz

Na stopień aspiranta Policji:     

– mł. asp. Warnke Dariusz

– mł. asp. Warsińska Małgorzata

– mł. asp. Ziółkowski Radosław

Na stopień młodszego aspiranta Policji:

– sierż. szt. Czajkowska Iwona

– sierż. szt. Grochowski Andrzej

– sierż. szt. Jankowski Dawid

– sierż. szt. Koniarski Jakub

– sierż. szt. Wrażeń Janusz

Na stopień sierżanta sztabowego Policji:

– st. sierż. Jasiński Wojciech

– st. sierż. Olter Martyna

– st. sierż. Sługiewicz Krystian

Na stopień starszego sierżanta Policji:

– sierż. Wiśniewski Sławomir

Brązową Odznakę ,,Zasłużony Policjant” otrzymał:

– asp.szt. Dykier Dariusz

Medal za długoletnią służbę otrzymał:

– kom. Śmigiel Leszek

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
Wideo: Kanal10.pl

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony