Rozpoczęły się szczepienia służb

fot. KPP Sępólno Krajeńskie

fot. KPP Sępólno Krajeńskie

W szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym 24 marca br. odbyła się inauguracja procesu szczepień służb mundurowych. Szczepienia funkcjonariuszy rozpoczęły się także w kujawsko-pomorskim.

Policja stała się formacją koordynującą proces szczepienia wszystkich służb mundurowych: Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei, Staży Miejskich i Gminnych, a także WOPR.

W naszym województwie będzie to ponad 7300 funkcjonariuszy, którzy wyrazili chęć zaszczepienia, wśród których jest ponad 3100 policjantów.

Funkcjonariusze będą szczepieni w szpitalach, które zostały wyznaczone, po jednym w każdym z powiatów oraz na terenie Bydgoszczy w trzech szpitalach. Do końca przyszłego tygodnia zaszczepionych zostanie ponad 1400 funkcjonariuszy, wśród których jest ponad 900 policjantów.

– Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że szczepienia to jedyna droga powrotu do normalności. Dlatego też gorąco zachęcam moje koleżanki i moich kolegów, aby włączyć się do procesu szczepień – powiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji, najliczniejszej służby podległej MSWiA.

– Proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych będzie się odbywał w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA – podkreślił wiceminister Błażej Poboży.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Leave a Reply

%d bloggers like this: