Reklama

Ostatnie wpisy

Roczne podsumowanie na mapie zagrożeń bezpieczeństwa w powiecie sępoleńskim

Sępoleńscy policjanci podsumowali ilość zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2021 roku użytkownicy tej aplikacji skorzystali z tego narzędzia 501 razy i nanieśli informacje o zagrożeniach na terenie powiatu sępoleńskiego. Wszystkie zgłoszenia były weryfikowane przez policyjne patrole. 368 zgłoszeń zostało potwierdzonych, to jest 73,45 % ze wszystkich zgłoszeń. Najliczniejszą grupę stanowią zagrożenia w ruchu drogowym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu sępoleńskiego w 2021 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy minionego roku, mieszkańcy naszego powiatu korzystali z tego narzędzia, ponad 500 razy. Mundurowi potwierdzili 368 sygnałów zgłoszonych przez internautów i wszystkie z nich zostały wyeliminowane.

Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane między innymi z:

  • przekraczaniem dozwolonej prędkości – 359 zgłoszeń,                                             
  • nieprawidłowym parkowaniem – 39 zgłoszeń, 
  • Nielegalnymi rajdami samochodowymi – 23
  • aktami wandalizmu – 15 zgłoszeń,
  • grupowaniem się małoletnich zagrożonych demoralizacją – 12 zgłoszeń,
  • wałęsaniem się bezpańskich psów – 12  zgłoszeń,
  • niewłaściwą infrastrukturą drogową – 20 zgłoszeń,
  • spożywaniem alkoholu w miejscu niedozwolonym – 9 zgłoszeń,
  • złą organizacja ruchu – 5 zgłoszeń,
  • używaniem środków odurzających – 4 zgłoszeń

Każde zgłoszenie naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa było weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na mapie, a dzielnicowi, tworząc plany działań priorytetowych, eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych. Pomocną  funkcją w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest możliwość wprowadzenia krótkiego opisu, gdyż nie zawsze mundurowi mogą stwierdzić o co chodzi w danym zgłoszeniu.

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie trzeba zakładać żadnego konta, podawać swoich danych, czy numeru telefonu.

Pamiętajmy, że warunkiem wpisania zagrożenia jest dokładne określenie miejsca. Takie określenie pomaga w potwierdzaniu zgłoszeń. Każde zgłoszenie jest drukowane przez koordynatorów, a informacje o zagrożeniu podawane patrolom pełniącym służbę na terenie naszego powiatu.

Przypominamy, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa, ponieważ informacje przekazywane przez mieszkańców przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa  mieszkańców danego regionu.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony