Ostatnie wpisy

PSP kupuje średnie wozy ratowniczo-gaśnicze. Jeden z nich trafi do komendy w Sępólnie Krajeńskim

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Opolska Komenda Wojewódzka PSP w imieniu swoim i innych komend ogłosiła przetarg na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych w ramach projektu ‘KOLEJ’.

Przedmiotem postępowania jest dostawa ośmiu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa kolejowego.

Każdy samochód powinien zostać zabudowany na podwoziu kategorii drugiej – uterenowionej z napędem 4×4, silnikiem o mocy min. 290 KM, automatyczną skrzynią biegów (hydrokinetyczna), wciągarką i kabiną brygadową. Zabudowa wykonana w materiałów odpornych na korozję i wyposażona w zbiornik wody o pojemności 2000 – 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę dwuzakresową A16/8-2,5/40, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, instalację zraszaczową i maszt oświetleniowy.

Wraz z samochodem należy dostarczyć sprzęt: aparaty powietrzne z maską i sygnalizatorem bezruchu (6 kpl.), cztery butle zapasowe, motopompa pływająca, pompa zanurzeniowa elektryczna, armatura wodno-pianowa, drabiny, hydrauliczny wyważacz do drzwi, pilarka łańcuchowa, piła tarczowa, wentylator oddymiający, sprzęt burzący, agregat prądotwórczy, dyski ostrzegawcze, kamera termowizyjna, toksymetr wielogazowy, detektor promieniowania jonizującego, zestaw PSP R1, zestaw do tlenoterapii, skrzynka narzędziowa w kluczami, zestaw dielektryczny i zestaw hydrauliczny do ratownictwa kolejowego składający się z pompy hydraulicznej, rozpieracza ramieniowego, nożyc, cylindrów rozpierających, narzędzia ‘kombi’, wysokociśnieniowych poduszek pneumatycznych, zestawu podpór i klinów, zabezpieczenia poduszki powietrznej, zbijaków do szyb, przecinaka do pasów, osłon zabezpieczających maty, piły do szyb klejonych, łańcuchów i zestawu końcówek/adapterów.

Zamówienie powinno zostać zrealizowane do 15 września 2021 roku.

Odbiorcy

Samochody trafią do komend powiatowych i miejskich PSP w Sępólnie Krajeńskim, Zgierzu, Radomiu, Opolu, Ropczycach, Cieszynie, Działdowie i we Wrocławiu.   

źródło: remiza.com.pl

Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: