Reklama

Ostatnie wpisy

Przeładowane pojazdy ze zwierzętami

Rozładunkami nadwyżki przewożonych zwierząt zakończyły się kontrole dwóch zespołów pojazdów przewożących bydło zatrzymanych do kontroli przez kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Pierwszy zespół pojazdów, przewożący 180 sztuk bydła, został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z Oddziału Terenowego w Grudziądzu na autostradzie A1 w okolicach węzła Nowe Marzy. Po skierowaniu na wagę okazało się, że zespół pojazdów zamiast dopuszczalnych 40 ton ważył o ponad 4 tony więcej (44,25 t). Z kolei drugi zespół pojazdów zatrzymany do kontroli na krajowej „dziesiątce” w okolicach Bydgoszczy był jeszcze cięższy i ważył ponad 46 ton (46,4 t). W obydwu przypadkach tak duże masy przewożonych ładunków spowodowały także przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdów na drogę.

Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźników zostały wszczęte postępowania o nałożenie kar pieniężnych. Ponadto masy całkowite i naciski osi pojazdów musiały zostać przywrócone do wartości zgodnych z przepisami, co wiązało się z rozładowaniem części przewożonych zwierząt na inne pojazdy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony