Reklama

Ostatnie wpisy

Przedwielkanocne porady sępoleńskich policjantów

Zbliżają się Święta Wielkanocne. To czas przygotowań, porządków i wzmożonych zakupów. Pośpiech i natłok obowiązków może uśpić naszą czujność przed zagrożeniami codziennego życia. Stąd ostrzeżenia policjantów.

Ostatnie dni przed świętami zawsze związane są z pośpiechem. Główną uwagę skupiamy na ostatnich zakupach i drobnych upominkach. Wtedy też najczęściej zapominamy o własnym bezpieczeństwie, co natychmiast wykorzystywane jest przez przestępców.

Warunkiem bezpiecznego pobytu w sklepach, centrach handlowych lub środkach komunikacji publicznej jest pilnowanie własnego dobytku. Noszenie damskich torebek przytrzymywanych dłonią, noszenie portfeli w wewnętrznych kieszeniach marynarek, kurtek i płaszczy sprawia, że przestajemy być w zainteresowaniu potencjalnego kieszonkowca. Warto też pamiętać, aby pakując zakupy do toreb nie pozostawiać torebek bez jakiejkolwiek kontroli. Taką bowiem sytuację natychmiast wykorzysta przestępca.

Coraz większą popularnością cieszą się zakupy poprzez internet, zwłaszcza teraz, przed świętami. Kupując w sieci musimy jednak pamiętać, że internet to również miejsce, gdzie działają oszuści. Kupując online sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy, opinie kupujących oraz historię jego sprzedaży. Jeśli dostaniemy wiadomość z nieznanym linkiem nie klikajmy w niego, a w przypadku prośby o udostepnienie kodu BLIK zawsze upewnijmy się kto będzie odbiorcą przekazanych środków. Pamiętaj, nigdy nie podajemy nieznanym osobom swoich danych do logowania w bankowości elektronicznej.

Wyjeżdżając do najbliższych i pozostawiając domostwo zadbajmy, aby było ono pod opieką przyjaznego sąsiada. Ludzie pozostający na święta w domach zazwyczaj nie odmawiają pomocy w tej kwestii. To natomiast sprawia, że wszelkie obce osoby „kręcące” się w pobliżu naszego domu lub na klatce schodowej w bloku, nie pozostaną nie zauważone. Widząc zainteresowanie sąsiadów, przestępcy natychmiast rezygnują ze swych zamiarów.

Kolejną kwestią jest bezpieczna podróż. To jak będzie ona przebiegała zależy w dużej mierze od nas. Jeśli wcześniej zaplanujemy optymalną trasę, przeznaczymy odpowiednią ilość czasu na odpoczynek, uwzględniając częste postoje, podróż nie będzie stresująca nawet jeśli na drodze będzie panował tłok. Jako kierowca zadbaj, aby każda przewożona osoba miała zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone były zgodnie z obowiązującymi przepisami – w fotelikach ochronnych lub innych urządzeniach do przewożenia dzieci, a także bezwzględnie dostosuj prędkość do panujących warunków drogowych.

Dbając o swoje bezpieczeństwo mamy znacznie większe szanse spędzić te i kolejne święta w spokojnej atmosferze.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony