Ostatnie wpisy

Przed nami długi majowy weekend. Zachowajmy rozsądek


Złotowscy policjanci są przygotowani do zabezpieczenia długiego weekendu majowego. Czuwając nad przestrzeganiem przepisów, służą też pomocą każdemu, kto jej potrzebuje. Dotychczas pierwsze dni maja kojarzyły się z wypoczynkiem, często poza miejscem zamieszkania. Jednak ta majówka będzie podobna do ubiegłorocznej. Obostrzenia dotyczące zakrywania ust i nosa, zakaz zgromadzeń czy konieczność utrzymania dystansu nadal obowiązują. Prosimy o rozsądek.

Majówka dla większości z nas kojarzyła się zawsze z urlopem i wyjazdami. Tym razem będzie jednak zupełnie inaczej. Ze względu na epidemię, musimy nadal stosować się do obowiązujących obostrzeń. Stan epidemii trwa, dlatego złotowscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Pewne zachowania i przyzwyczajenia musiały się zmienić już jakiś czas temu i każdy miał czas się do nich przyzwyczaić. Wprowadzane obostrzenia są przez większość osób przestrzegane. Na nieliczne przypadki ich łamania policjanci reagują jednak stosownie do okoliczności. Przypominamy, że nadal obowiązują pewne zasady, które każdy musi przestrzegać. Dotyczą one przede wszystkim zachowania 1,5-metrowej odległości od innych osób w przestrzeni publicznej, czy zasłaniania nosa i ust.

Wybierając się na majówkę należy pamiętać, że obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie Polski obowiązuje do odwołania. Dotyczy wszystkich, którzy znajdują się: w pojazdach komunikacji zbiorowej (autobusach, tramwajach, w metrze itp.). Aktualne zasady i ograniczenia znajdziecie państwo na stronie https://www.gov.pl/

Majowy weekend jest dla policjantów czasem intensywnej pracy. Na trasach wylotowych z miast powiatu złotowskiego pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Nie będzie przyzwolenia na niebezpieczne zachowania i zbyt szybką jazdę. Drogowi piraci muszą liczyć się ze stanowczą reakcją mundurowych. Na drogi wyjadą również jak zwykle policjanci z lokalnej grupy SPEED, w swych nieoznakowanych samochodach, zdolnych ukrócić zapędy nawet największych miłośników szybkości.

Wykażmy się zdrowym rozsądkiem, nie tylko podczas tego majowego weekendu…

źródło: KPP Złotów

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: