Reklama

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Ostatnie wpisy

Pracowity piątek strażaków z powiatu sępoleńskiego

W piątek 26 lipca br, w godzinach popołudniowych na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Jazdrowo gm. Sępólno Krajeńskie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśnczniej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sypniewie. Dym, który unosił się nad lasem był widoczny z kilku kilometrów. Jak się okazało na miejscu na szczęście nic się nie paliło. Był to dym widoczny z województwa wielkopolskiego, powiat Złotowski – właśnie tam strażacy walczyli z pożarem zboża.

W między czasie około godziny 14:30 na SK KP PSP w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w na ulicy Starodworcowej w Więcborku. Na miejsce zadysponowano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że dzięki szybkiej reakcji właściciela samochód marki Suzuki został szybko ugaszony za pomocą gaśnicy.

Kolejne zgłoszenie o pożarze wpłynęło krótko przed godzina 15, które dotyczyło pożaru zboża na pniu w miejscowości Włościbórek gm. Sępólno Krajeńskie. Na miejsce zadysponowano trzy zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Władowie oraz Kamieniu Krajeńskim. Ten pożar również był widoczny z kilku kilometrów. Duże siły ratowników i wsparcie miejscowych rolników ciężkim sprzętem sprawiły, że ogień został szybko opanowany.

Łącznie w zdarzeniach brało udział:

SiS:

  • JRG Sępólno Krajeńskie (Nissan PickUp)
  • JRG Sępólno Krajeński (GBA Renault)
  • JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania)
  • JOT Kamień Krajeński (GBA Renault)
  • OSP Więcbork (GCBA MAN)
  • OSP Sypniewo (GBA MAN)
  • OSP Wałdowo
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony