Ostatnie wpisy

Pracowity czwartek więcborskich strażaków

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Pracowite dzień strażaków z Więcborka

Już w czwartek od samego rana informowaliśmy że od godziny 15 do 20 mogą nawiedzić powiat sępoleński silne wiatry oraz ulewne deszcze. Jak się okazało już przed godziną 13:30 zastęp OSP Więcbork (GCBA MAN) został zadysponowany do pożaru trawy niedaleko jeziora Belałowe.

 

 

Kolejne wezwanie dostaliśmy około 15:20 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia konaru drzewa w miejscowości Borzyszkowo. Na miejscu okazało się że konar drzewa blokuje prawy pas jezdni.

W dniu dzisiejszym jednostka OSP Więcbork została zadysponowana jeszcze 4 razy do miejscowych zagrożeń. Było to m.in. usuwanie drzewa, które blokowało wyjazd na posesje. Następnie zostaliśmy zadysponowani do usunięcia kolejnego konaru na promenadzie w Więcborku. W między czasie drugi zastęp SLOp Ford Transit został zadysponowany do usunięcia kokonu os. Kilka minut po powrocie z usuwania konaru drzewa na więcborskiej promenadzie jednostka została zadysponowana dwoma zastępami SLRt Lublin oraz SLOp Ford Transit do usunięcia miejscowego zagrożenia na trasie Więcbork – Sępólno Krajeńskie. Łącznie dziś jednostka OSP Więcbork wyjeżdżała 6 razy z czego 1 do pożaru i 5 razy do miejscowych zagrożeń.

 

1 KOMENTARZ

Leave a Reply

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: