Ostatnie wpisy

Pożar w remizie OSP Bądecz w powiecie pilskim. Zniszczeniu uległ także wóz strażacki (zdjęcia)

Do pożaru doszło dnia 3 stycznia 2022r w remizie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądeczu pow. pilski. Według zgłoszenia ogień pojawił się w świetlicy wiejskiej przy siedzibie strażaków. 

Około godziny 5:30 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądeczu, gm. Wysoka, Powiat Pilski, doszło do wybuchu pożaru. Przybyli na miejsce strażacy z w/w jednostki w pierwszej fazie wyprowadzili na zewnątrz swój pojazd, próbowali również uratować część przechowywanego w garażach sprzętu. W międzyczasie na miejsce zaczęły dojeżdżać siły i środki zadysponowane przez SK KP PSP w Pile. Do obiektu wprowadzone zostawały kolejne roty gaśnicze mające za zadanie zlokalizowanie i ugaszenie wszystkich źródeł ognia.
 
SiŚ:
Działania na miejscu zakończono po około 9 godzinach.
 
Niestety, straty powstałe w wyniku pożaru są bardzo duże. Prócz uszkodzonego samego budynku remizy, strażackiej sali oraz w znacznym stopniu wozu ratowniczo-gaśniczego spaleniu lub znacznemu uszkodzeniu uległy m. in. dwie motopompy, ubrania specjalne i koszarowe, radiotelefon, węże, motopompa typu NIAGARA, drabina oraz część dokumentacji jednostki. 

tekst/fot. Seba112 – Fotografia Sebastian Maciołek 

 

 

 

Poniżej zrzutka na pomoc druhom z OSP Bądecz

 

 

 

 

 

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: