Ostatnie wpisy

Pożar tartaku w Sypniewie. Spokojnie to tylko ćwiczenia.


W sobotę 21 maja br, koło godziny 10 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze tartaku w miejscowości Sypniewo, gm. Więcbork. Na miejsce zadysponowano w pierwszej fazie zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sypniewie oraz Więcborku. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pali się suszarnia i ogień przenosi się na pozostałe budynki. Ze względu na duże zagrożenie na miejsce wezwano liczne zastępy straży pożarnej z terenu powiatu sępoleńskiego oraz złotowskiego. 

Na miejscu zdarzenia strażacy zostali poinformowani o braku jednego z pracowników tartaku. Strażacy ubrani w aparaty ochronne układu oddechowego przystąpili do przeszukiwania pomieszczenia. Osoba poszkodowana została ewakuowana przez strażaków na zewnątrz budynku po czym udzielono jej pierwszej pomocy. W następnej fazie nastąpił wybuchu kotłowni gdzie przebywał pracownik . Został on ewakuowany przez rotę strażaków, okazało się że był bezczynności życiowych. Strażacy przeprowadzili RKO do przyjazdu ZRM.

Podczas dogaszania obiektu suszarni doszło do pożaru lasu przy tartaku . Siły i środki zostały skierowane do gaszeniu lasu i obrony stacji paliw, która znajduje się tuż przy tartaku. Ze względu na rozległy pożar lasu, w miejscowości Adamowo utworzono punkt czerpania wody.

Siły i środki biorące udział w ćwiczeniach:

  • OSP Sypniewo (GBA Man)
  • OSP Sypniewo (GCBA Jelcz)
  • OSP Więcbork (GCBA Man)
  • OSP Suchorączek (GCBA Jelcz)
  • OSP Lubcza (GLM Volkswagen)
  • OSP Sośno (GBA StarMan)
  • OSP Wersk (GLM Iveco)
  • OSP Zakrzewo (GCBA Scania)
  • OSP Lipka (GCBA Scania)

Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, które zorganizowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sypniewie. Serdecznie podziękowania także należą się Państwu Pawłowskim, bez których te ćwiczenia by się nie odbyły.

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: