Reklama

Ostatnie wpisy

Pożar od uderzenia pioruna w Dużej Cerkwicy [FOTO]

W poniedziałek 20 maja br., przed godziną 17 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Duża Cerkwica.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeński, dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Krajeńskim oraz po zastępie z Małej Cerkwicy, Płocicza i Dużej Cerkwicy.

Pożar od uderzenia pioruna

Na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest cały budynek inwentarski, w części murowany natomiast górna część była drewniana. W środku nie znajdowały się żadne zwierzęta oraz maszyny, natomiast w górnej części składowana była słoma. W bliskiej odległości od płonącego obiektu, znajdował się także budynek mieszkalny w którym pod wpływem temperatury popękały okna. Zagrożony był pobliski budynek gospodarczy – na szczęście dzięki sprawnej akcji strażaków, pożar nie zdołał rozprzestrzenić się na kolejne zabudowania. Przyczyną pożaru było uderzenie pioruna w konstrukcję dachową budynku. Straty oszacowano na 70 000zł.

SiS:

  • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
  • JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania)
  • OSP Kamień Krajeński (GBARt Man)
  • OSP Kamień Krajeński (GCBA Jelcz)
  • OSP Mała Cerkwica (GBA Renault)
  • OSP Płocicz (GCBA Jelcz)
  • OSP Duża Cerkwica
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony