W sobotę 30 maja br., krótko przed godziną 12 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny w leśnictwie Chłopigost (niedaleko leśniczówki).
Na miejsce skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz po dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku i Sypniewie. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu okazało się, że maszyna leśna typu Forwarder objęta jest cała ogniem. Dodatkowo zagrożony był także pobliski las. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej udało się szybko opanować ogień i nie pozwolić aby przedostał się na pobliskie drzewa. Niestety nie można powiedzieć tego o maszynie, która uległa spaleniu.



























Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.