Reklama

Ostatnie wpisy

Pożar lasu pod Mroczą. W akcji samoloty gaśnicze

Na terenie Nadleśnictwa Runowo w Ostrowie (gmina Mrocza) doszło do pożaru lasu. Na miejsce przybyły liczne zastępy straży pożarnej oraz samoloty gaśnicze Dromader i jeden śmigłowiec.

Pożar zauważono około godz. 12.00. Akcję gaśniczą strażakom utrudniał silny wiatr. – Pożar został już zlokalizowany. Ogień nie rozprzestrzenia się. Na miejscu działania prowadzi ponad dziesięć zastępów straży pożarnej – poinformował mł. bryg. Paweł Przybylski p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.

Jak udało nam się dowiedzieć, ogółem spaleniu uległo 1,15ha lasu. W tym 0,35ha młodnika. W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów straży pożarnej, 3 samoloty typy Dromader i śmigłowiec.

 


1 1 głosować
Ocena artykułu
Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Tomasz

Warto wspomnieć, że te dromadery i śmigłowiec, to sprzęt opłacany i utrzymywany przez Lasy Państwowe z ich środków. Cały system ppoż, który rocznie kosztuje każde nadleśnictwo setki tysięcy złotych (sąsiednie Nadleśnictwo Żołędowo ok. 600 tyś zł rocznie), w całości jest pokrywane przez Lasy Państwowe. Warto wspomnieć, że system opłacany przez Lasy Państwowe jest gwarantem braku tak gigantycznych pożarów, które są w Grecji, Chorwacji, różnych stanach USA. Wszystko staraniem Lasów Państwowych i ich pracowników. Wspierajmy to, co dobre. Darz Bór.

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony