Ostatnie wpisy

Pożar fabryki pod Mroczą. Straty liczone w milionach złotych!


Przed godziną 3.00 w nocy zakończyły się działania gaśnicze w Matyldzinie (gm. Mrocza). Straty materialne po pożarze są ogromne. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Przypomnijmy. W środę, 30 marca przed godziną 20.00 doszło do pożaru hali w zakładzie produkującym znicze. Do działań błyskawicznie zadysponowano 17 zastępów straży pożarnej. Były to zarówno jednostki PSP, jak i OSP. Akcja gaśnicza była trudna. – Po dojeździe na miejsce strażacy zastali całkowicie objętą ogniem halę produkcyjno-magazynową – wyjaśnił nam st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy KP PSP w Nakle. Strażacy prowadzili intensywne działania gaśnicze. Odbywały się one też na wysokościach. Dokonano rozbiórki elementów budowlanych.

Straty są ogromne. Mowa o dużych zniszczeniach. Chodzi m.in. o halę produkcyjną, maszyny i wyposażenie. Liczone są w milionach złotych.

Jak przekazał nam st. kpt. Walkowiak, jako przypuszczalną przyczynę pojawienia się ognia podaje się zwarcie instalacji elektrycznej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Akcja trwała niecałe siedem godzin.

W czwartek, 31 marca po godzinie 7.00, na miejsce ponownie wezwano dwa zastępy straży pożarnej. Doszło do ponownego rozpalenia się pożaru. Natychmiast przystąpiono do działań. 

Pisaliśmy o tym tutaj

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: