Około godziny 13.15 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie dotarła informacja o pożarze budynku jednorodzinnego w Drożyskach Wielkich.

Po dojeździe zastępów straży pożarnej potwierdzono rozwinięty pożar w jednym z pomieszczeń mieszkalnych bezpośrednio na parterze budynku, lokatorka wraz z dwójką małoletnich dzieci ewakuowała się samodzielnie, wszyscy na szczęście nie odnosząc obrażeń.

Przybyłe zastępy straży pożarnej rozpoczęły działania gaśnicze, które ograniczyły rozwój pożaru i następnie doprowadziły do całkowitego ugaszenia. W wyniku pożaru zniszczeniu wraz z wyposażeniem mieszkalno-użytkowym uległo jedno pomieszczenie, pozostałe na skutek oddziaływania dymów pożarowych i temperatury także nie nadają się do dalszego użytkowania. Doraźnie lokum zastępcze zostało zabezpieczone dla pogorzelców przez najbliższą rodzinę, a pomoc zadeklarowały także lokalne władze samorządowe gminy Zakrzewo i sołectwa Drożyska Wielkie.

W tym miejscu ponawiamy apel, pomimo nadchodzącego okresu wiosennego, prosimy o bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad w zakresie bezpiecznej eksploatacji różnorakich urządzeń grzewczych, zarówno tych opalanych paliwem stałym, gazowym czy innych zasilanych z sieci energetycznej.

 

opracował: kpt. Krzysztof Olczak
źródło/foto: zlotowskie.pl/OSP Zakrzewo

Leave a Reply

%d bloggers like this: