Reklama

Ostatnie wpisy

Poszukiwania zaginionej harcerki. Wspólne ćwiczenia 40. Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej z Policja

40. Bydgoska Drużyna Harcerska ,,Synowie i Córki Wiatru” wraz z policyjnym przewodnikiem i jego psem, przeprowadzili ćwiczenia na wypadek zaginięcia jednej z harcerek. Skauci nie wiedząc, że wszystko jest upozorowane,  w różny sposób okazywali swoje emocje. Ćwiczenia zakończyły się sukcesem, jednak musimy pamiętać, że do takich sytuacji może dojść w codziennym życiu.

Cała akcja rozegrała się na terenie wsi Mierucin (gmina Sośno). 40. Bydgoska Drużyna Harcerska ,,Synowie i Córki Wiatru” im. rotmistrza Witolda Pileckiego przyjechała tu na trzydniowy pobyt do miejscowej świetlicy. W pewnym momencie, jeden z druhów zauważył, że brakuje jednej z harcerek. Natychmiast wszczęto poszukiwania, a na miejsce wyzwano policyjnego psa wraz z jego opiekunem. Aspirant Iwona Czajkowska wraz ze swoim czworonożnym towarzyszem ,,Postrachem” oraz kilkoma harcerzami poszli topem zaginionej 14-latki. Ślad zaginionej prowadził ich wzdłuż okolicznych zabudowań, pól, aż w końcu urwał się w miejscu, gdzie zgromadzone były baloty ze słomy. Tam czekała na nich ich „zaginiona” koleżanka. Po wszystkim, harcerze dowiedzieli się, że całe to zdarzenie było upozorowane. U niektórych jednak, strach o los koleżanki, wywołał sporo emocji.

Na zakończenie, policjantka spotkała się ze skautami, by powtórzyć z nimi jeszcze raz, sposób postępowania na wypadek zaginięcia, bądź uprowadzenia osoby. Omówiła zagrożenia związane z handlem ludźmi, a także podczas nawiązywania kontaktów z osobami obcymi. Mundurowa podczas spotkania przypomniała młodzieży jeszcze wiele innych cennych uwag i zasad bezpieczeństwa, którymi powinni się kierować w codziennym życiu, aby byli ,,Bezpieczni w mieści, bezpieczni na wsi”.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony

%d bloggers like this: