Reklama

Ostatnie wpisy

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z sytuacją epidemiologiczną

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Wczoraj na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie zwołał Starosta Sępoleński – Jarosław Tadych w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z występowaniem koronawirusa w Europie.
Temat szczegółowo omówiła Pani Elżbieta Estkowska- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.
 
Przedstawiła sytuację epidemiologiczną zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Unii Europejskiej.
 
Przekazała informację o zakresie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla szpitali, placówek oświatowych, hoteli, portów lotniczych, Inspekcji Transportu Drogowego.
 
Omówiła definicję przypadku na potrzeby nadzoru nad zakażeniami ludzi nowym koronawirusem oraz przedstawiła algorytm klasyfikacji do dalszego postępowania.
 
Przekazała informacje na temat laboratoriów wykonujących badania koronawirusa.
 
Omówiła również projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Podała nr telefonu na infolinię NFZ – 800-190-590
 
Przedstawiła informacje o wzroście zachorowań na grypę i choroby grypopodobne na terenie Powiatu Sępoleńskiego w okresie ostatnich dwóch tygodni.
 
Telefon alarmowy Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej dotyczący koronawirusa czynny w godzinach pracy stacji (7:00 – 15:00) – tel. 52-388-12-30
 
Telefon alarmowy Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej dotyczący koronawirusa czynny w godzinach (15:00 – 7:00 rano) oraz w dni wolne od pracy, w nocy i w święta – 606-425-137
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji:
 
1. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Krajeńskim;
2. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim;
3. Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim;
4. Przewodniczący Rady Powiatu;
5. Burmistrz Sępólna Krajeńskiego;
6. Burmistrz Więcborka;
7. Burmistrz Kamienia Krajeńskiego;
8. Wójt Gminy Sośno;
9. Novum – Med Sp. z o.o. prowadząca Szpital Powiatowy w Więcborku;
10. NZOZ “DOKTÓR” Sępólno Krajeńskie;
11. ZD-L BONUS PLUS Sępolno Krajeńskie;
12. Centrum Medyczne SPAMED Sępólno Krajeńskie;
13. Samodzielna Publiczna Miejsko – Gminna Przychodnia w Kamieniu Krajeńskim;
14. NZOZ “ZDROWIE” w Sośnie;
15. NZOZ “PROVITA” Sp. z o.o. Więcbork;
16. Centrum Medyczne “Familia” Sp. z o.o. Więcbork
Podmioty lecznicze z terenu powiatu sępoleńskiego biorące udział w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiły stan przygotowania swoich jednostek w razie pojawienia się koronawirusa.
 
 
źródło: Powiat Sępoleński
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony