Reklama

Ostatnie wpisy

Policyjny pościg na DK25. 59-latek spowodował m.in. kolizję w Sępólnie

Policjanci z Człuchowa zatrzymali w miniony piątek 59-letniego mieszkańca-Bydgoszczy, który jadąc z Bydgoszczy w stronę Rzeczenicy doprowadził do trzech kolizji. Podczas próby zatrzymania na drodze krajowej nr 25 miedzy Człuchowem a Rzeczenicą zignorował sygnały do zatrzymania. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali go w Rzeczenicy. Kierowca był trzeźwy jednak badanie narkotestem wykazało, że kierował samochodem pod wpływem amfetaminy, dodatkowo posiadał aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności, odpowie także za kierowanie pod wpływem środków odurzających, kierowanie samochodem pomimo aktualnego zakazu i spowodowanie trzech kolizji drogowych.

W miniony piątek policjanci z Człuchowa, po godzinie 9.00 rano zostali powiadomieni, że kierowca białego busa spowodował w Sępólnie Krajeńskim kolizję i odjechał. Policjanci z ruchu drogowego patrolujący drogę krajową nr 25 zauważyli taki samochód jak jedzie w kierunku Rzeczenicy. Włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe, aby go zatrzymać, jednak kierowca zignorował te znaki i jechał dalej. Kierowca dostawczego renault jechał całą szerokością drogi i stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Do pościgu włączyły się jeszcze dwa patrole i policjanci zatrzymali uciekającego kierowcę w Rzeczenicy. Tam okazało się, że kierowca ma dwa aktualne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest pod wpływem amfetaminy. Kierowca 59-letni mieszkaniec Bydgoszczy został zatrzymany. Podczas gdy policjanci pracowali przy zatrzymaniu, dyżurny w Człuchowie otrzymał informację, że w pobliżu miejscowości Stołczno ścigany kierowca doprowadził do dwóch kolizji z autobusem i osobowym oplem. Od kierowcy renault została pobrana krew do dalszych badań. Za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli, grozi 59-letniemu kierowcy kara do 5 lat pozbawienia wolności, odpowie również za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających i kierowanie samochodem mając dwa aktualne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo będzie odpowiadał za spowodowanie trzech kolizji drogowych.

źródło: KPP Człuchów

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony