Reklama

Ostatnie wpisy

Policjanci z KPP w Sępólnie Krajeńskim, podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu za 2022 rok.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu za 2022 rok. Przez minione 365 dni mieszkańcy powiatu sępoleńskiego korzystali z tego narzędzia 791 razy, z czego 726 zgłoszeń dotyczyło ruchu drogowego, a 65 prewencji. Mundurowi w trakcie służby potwierdzili 631 sygnałów zgłoszonych przez internautów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to jeden z kanałów wymiany informacji o zagrożeniach pomiędzy społeczeństwem, a Policją. KMZB cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, jako skuteczne narzędzie eliminacji zagrożeń występujących w lokalnej społeczności. Aktualnie dostępnych jest na niej 27 kategorii zagrożeń, które mogą wypełniać znamiona przestępstwa czy wykroczenia, ale przede wszystkim takie, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Mieszkańcy powiatu sępoleńskiego chętnie korzystają z tej aplikacji, a to głównie za sprawą prostego i anonimowego sposobu informowania policjantów o problemach i zagrożeniach.

Kolejny raz najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi:

•             przekraczanie dozwolonej prędkości (629 zgłoszeń),

•             nieprawidłowe parkowanie (34 zgłoszeń),

•             nielegalne rajdy samochodowe (28 zgłoszeń)

•             niewłaściwa infrastruktura drogowa (19 zgłoszeń),

•             zła organizacja ruchu drogowego ( 11 zgłoszeń),

•             poruszanie się po terenach leśnych quadami (5 zgłoszeń).

Otrzymano 65  zgłoszeń dotyczących obszaru prewencji tj akty wandalizmu (13 zgłoszeń), spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych i niszczenie zieleni (po 11 zgłoszeń), używanie środków odurzających (9 zgłoszeń), grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją ( 7 zgłoszeń), znęcanie się nad zwierzętami i poruszanie się po terenach leśnych quadami (po 5 zgłoszeń), dzikie wysypiska śmieci (4 zgłoszenia), nielegalna wycinka drzew (2 zgłoszenia), miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej, żebractwo i wałęsające się bezpańskie psy (po 1 zgłoszeniu).

Reasumując, na terenie powiatu sępoleńskiego w 2022 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowano 726 zagrożeń. To o 290 zgłoszeń więcej niż w roku poprzednim. Podczas weryfikacji zagrożeń funkcjonariusze potwierdzili 631 zgłoszeń, nie potwierdzono 157, 5 zostało uznane jako żart/pomyłka, a 8 znajduje się jeszcze w weryfikacji.

Policjanci zachęcają do korzystania z tego narzędzia, które wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji. W takim przypadku należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

fot. KPP Sępólno
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony