Reklama

Ostatnie wpisy

Policjanci wspólnie z Sanepidem kontrolowali przestrzeganie obowiązujących obostrzeń w powiecie sępoleńskim


Policjanci z Sępólna, wraz z pracownikami Sanepidu, sprawdzali, czy w powiecie sępoleńskim przestrzega się obostrzeń związanych z koronawirusem. W trakcie wspólnych działań profilaktyczno-prewencyjnych kontrolowano sklepy, restauracje oraz plaże. Wobec kilku osób zastosowano pouczenia w związku z niezasłanianiem ust i nosa.

Sępoleńscy policjanci, wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Sępólna Krajeńskiego, w miniony piątek (07.08.20) przeprowadzili działania profilaktyczno-prewencyjne, podczas których kontrolowali czy mieszkańcy, przyjezdni oraz właściciele obiektów handlowych przestrzegają przepisy dot. obostrzeń związanych  z COVID-19. Służby kontrolowały sklepy wielkopowierzchniowe, lokale gastronomiczne oraz plaże na terenie Sępolna, Kamienia Kraj. oraz Więcborka.

Głównym celem przeprowadzonej akcji było edukowanie sprzedawców, klientów oraz turystów o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z panującym stanem epidemiologicznym. Dlatego tym razem, zamiast karać mandatami, stosowali pouczenia i wręczali ulotki profilaktyczne.

Jednakże należy pamiętać, że osoby nieprzestrzegające obowiązujących obostrzeń muszą liczyć się z karą nie w postaci pouczenia, ale mandatu karnego lub skierowania wniosku do sądu. Maksymalny mandat może wynieść do 500 złotych. Policjanci mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych. Natomiast sanepid może nakazać zapłatę nawet 30 tysięcy złotych.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: