Reklama

Ostatnie wpisy

Policjanci ruszają z akcją znakowania rowerów

Zapraszamy rowerzystów do znakowania swoich jednośladów. Osoby, które chcą oznakować swój rower mogą to zrobić w piątek, 28 kwietnia 2023 roku w godzinach od 12:00 do 15:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości oraz potwierdzenie własności roweru.

Wraz z początkiem wiosny coraz więcej osób zaczyna korzystać z jednośladów. Jazda na rowerze stanowi alternatywny sposób podróży, który cieszy się coraz to większą popularnością ze względów ekonomicznych, ekologicznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Niestety, sezon rowerowy to również czas, kiedy zwiększa się ryzyko ich kradzieży. Nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed jego utratą, ale można w znacznym stopniu ograniczyć takie ryzyko. Dlatego warto już wcześniej pomyśleć jak temu zapobiec.

Oto kilka rad jak uchronić swój rower przed kradzieżą:

  • nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia w miejscach publicznych np. przed sklepem, na ulicy itp.,
  • zaopatrz się w solidne zabezpieczenie,
  • nie zostawiaj roweru na klatkach schodowych,
  • trzymając rower w piwnicy, wózkowni, albo na balkonie upewnij się, że jest tam bezpieczny,
  • z pozostawionego roweru zdejmij wyposażenie dodatkowe : licznik, lampki bateryjne, koszyk,
  • w przypadku konieczności pozostawienia roweru w miejscu publicznym wybieraj miejsca oświetlone, najlepiej pod czujnym okiem kamer

Jednym ze sposobów jest także oznakowanie swojego roweru. Procedura znakowania polega na oznaczeniu jednośladu kodem literowo – cyfrowym oraz rejestracji w policyjnej bazie danych. W przypadku ewentualnej kradzieży i późniejszego odzyskania jednośladu, pozwoli to na szybką identyfikację właściciela. Rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne. Aby oznakować rower wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości oraz dokumenty potwierdzające własność roweru (karta gwarancyjna, faktura zakupu, umowa kupna/sprzedaży). Przed wykonaniem grawera warto również upewnić się, czy nie wpłynie to na warunki gwarancji nowych rowerów.

Akcja znakowania rowerów w powiecie sępoleńskim co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku, osoby chcące skorzystać z takiej możliwości będą miały taką okazję w  piątek, 28 kwietnia w godzinach od 12:00 do 15:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 47 75 22 212.

O kolejnych terminach będziemy informować na bieżąco.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony