Ostatnie wpisy

Policjanci i Pracownicy KPP w Sępólnie Krajeńskim ćwiczyli użycie defibrylatora


Wczoraj, sępoleńscy policjanci zakończyli dwudniowe szkolenie przeprowadzone przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu defibrylatora. Każda chwila do czasu przyjazdu karetki pogotowia jest bardzo cenna, a takie zajęcia na pewno przyczynią się do zdobycia umiejętności szybkiego i sprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

W miniony wtorek i środę (21 i 22.06.22) w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim pracownicy i policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu defibrylatora. Szkolenie odbyło się pod czujnym okiem strażaków z miejscowej komendy, będących jednocześnie ratownikami medycznymi. Pomoc osobie nieprzytomnej, topiącej się, z podejrzeniem zawału serca, czy też udaru to tylko niektóre z elementów, które ćwiczyli funkcjonariusze. Bardzo często zdarza się tak, że to policyjny patrol jako pierwszy przejeżdża na miejsce i udziela pomocy poszkodowanym. Nigdy nie wiadomo, jaki przebieg będzie miała interwencja i czy policjant będzie musiał osobie udzielać pomocy. Nigdy nie wiadomo, czy petent, który odwiedza jednostkę Policji, nie będzie potrzebował pomocy. Każda chwila do przyjazdu karetki pogotowia jest bardzo cenna. Dzięki doskonaleniu swoich umiejętności policjanci nie marnują tych cennych dla zdrowia, a nawet życia poszkodowanych chwil, a dzięki defibrylatorom pomoc ta może być jeszcze bardziej skuteczna.

Defibrylatory AED to specjalistyczne urządzenie, informujące ratownika przy pomocy komend głosowych i wizualnych, czy konieczna jest defibrylacja. Jego działanie opiera się na podstawie bieżącej analizy rytmu serca poszkodowanego. Defibrylator jest wyposażony w dwie samoprzylepne elektrody naklejane na klatkę piersiową poszkodowanego. Urządzenie to samo decyduje o konieczności wyładowania elektrycznego i jego sile. Defibrylatory są dostępne nie tylko w szpitalach, ale i w wielu miejscach publicznych.

Jednym z takich miejsc jest Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: