Reklama

Ostatnie wpisy

Podsumowanie działań “Trzeźwego kierującego” w powiecie sępoleńskim

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci sępoleńskiej drogówki kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu sępoleńskiego. Pomimo systematycznie powtarzanych działań, niektórzy spośród kontrolowanych kierowców wsiedli za kierownicę samochodu spożywając wcześniej alkohol. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 W środę (16.10.19) policjanci z sępoleńskiej drogówki prowadzili działania ,,Trzeźwy kierujący”. Mundurowi od wczesnych godzinnych rannych w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego powiatu badali trzeźwość kierowców. Łącznie sprawdzili 604 kierujących. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów prawa. Okazało się bowiem, że trzech spośród kontrolowanych kierujących samochodami wsiadło za kierownicę, pomimo że wcześniej spożywali alkohol.

Pierwszym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Mężczyzna kierował oplem vectra w Więcborku na ul. Wyzwolenia mając w organizmie 0,19 promila alkoholu.

Kolejnego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali na ul. Koronowskiej w Sępólnie Krajeńskim. 59-letni mieszkaniec Kościerzyny, jadąc volkswagenem miał w wydychanym powietrzu 0,23 promila alkoholu.

Ostatniego nietrzeźwego  kierującego, mundurowi zatrzymali  na ul. Sienkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Badanie trzeźwości 30-letniego mieszkańca Krojant wykazało w jego organizmie 0,66 promila alkoholu.

Policjanci całej trójce zatrzymali prawo jazdy. Teraz o ich dalszym losie w niedalekiej przyszłości zadecyduje sąd.

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
KPP Sępólno Krajeńskie
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony