Reklama

Ostatnie wpisy

Podsumowanie działań “Kaskadowe pomiary prędkości” w powiecie sępoleńskim


Wczoraj sępoleńscy policjanci prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze podczas akcji ujawnili łącznie ponad 25 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

W czwartek (14.05.20) policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim przeprowadzili działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na drogach powiatu sępoleńskiego. Celem akcji był wzrost bezpieczeństwa na drogach, ponieważ nadmierna prędkość to wciąż jedna z naczelnych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Kierowcy nie przestrzegający obowiązujących limitów prędkości musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu karnego.

Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ale również kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas akcji skontrolowano łącznie 28 pojazdów, z czego 25 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. Ponadto 2 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów.

Tego typu działania na drogach naszego powiatu będą na pewno niejednokrotnie powtarzane.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Leave a Reply

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: