Ostatnie wpisy

Podpisano porozumienie o utworzeniu klasy policyjnej


W czwartek nastąpiło oficjalne podpisanie porozumienia pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim, a miejscowym Liceum Ogólnokształcącym. Porozumienie dotyczy utworzenia pierwszej w powiecie sępoleńskim klasy o profilu policyjnym.

Wczoraj(18.02.21) w samo południe podpisano porozumienie pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim, Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim w sprawie utworzenia klasy tzw. “policyjnej”. Podpisy pod dokumentem złożyli Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim  inspektor Paweł Zawada, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Tomasz Cyganek  oraz starosta sępoleński Jarosław Tadych.

Podpisane porozumienia określa zasady współpracy policjantów i uczniów klasy o profili policyjnym prowadzonych w szkole na rzecz edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych, w odniesieniu do młodzieży szkolnej.

Założeniem stron porozumienia jest stworzenie takich warunków kształcenia, które w sposób najbardziej realistyczny i profesjonalny pozwolą uczniom klasy policyjnej zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta oraz posiąść niezbędną wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną związaną z tym zagadnieniem.

Program klasy policyjnej ma pomóc przygotować się uczniom, którzy w przyszłości będą chcieli zostać funkcjonariuszami policji do przyszłych egzaminów kwalifikujących do służby w Policji.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: