Ostatnie wpisy

PILNE! Tragedia pod Toruniem. W wypadku zginęli strażacy jadący do pożaru ! (zdjęcia)

Do tragicznego wypadku doszło dziś (2 grudnia) w miejscowości Czernikowo pod Toruniem. Zginęło w nim dwóch strażaków, a trzech kolejnych zostało rannych.

W Czernikowie między Toruniem, a Lipnem w woj. kujawsko-pomorskim  na drodze krajowej nr 10 w godzinach porannych doszło do zderzeniach dwóch pojazdów. OSP Czernikowo jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym.
 
Samochodem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo. W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP.
 
Jak informuje RMF FM w wypadku wozu bojowego OSP Czerników zginęła 30-letnia Ewelina i 62-letni strażak OSP Jan. Kobieta była z zawodu ratownikiem medycznym i pielęgniarką, a mężczyzna pracował w Urzędzie Gminy jako konserwator. Pozostali trzej strażacy zostali ranni, zostali przetransportowani do szpitala w Toruniu oraz Lipnie. Są przytomni, ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo. 
 
Kierowcy ciężarówki nic się nie stało – podaje stacja RMF FM
 
Na miejsce zdarzenia udał się zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Arkadiusz Przybyła. Trwają dalsze prace służb, aby wyjaśnić okoliczności wypadku.
 
W zawiązku z tragiczną śmiercią strażaków na terenie gminy Czernikowo Wójt Gminy ogłasza żałobę do dnia 5 grudnia. Na znak żałoby na maszcie przed budynkiem UG i innych budynkach organizacyjnych flagę przewiązuje się kirem.


Dzisiaj o godz. 18.00 strażacy, poprzez włączenie syren alarmowych i sygnałów świetlno-dźwiękowych, oddadzą hołd zmarłym na służbie druhom.

 
Dodajmy, że droga krajowa nr. 10 w miejscu wypadku jest nieprzejezdna !
 

Czy podobał się tobie artykuł ?
TakNie
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: