Ostatnie wpisy

PILNE: Pali się zakład produkcyjny w Jastrowiu.

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 14:00

W hali jednego z zakładów produkcyjnych w Jastrowiu doszło do zadymienia. Na miejscu trwa akcja strażaków. W akcji bierze udział około 15 zastępów straży pożarnej z OSP i PSP. Niebawem więcej informacji.

W hali jednego z zakładów produkcyjnych w Jastrowiu doszło do pożaru stropu – pracownicy firmy zauważyli dym powstały w wyniku zapalenia się pianki poliuretanowej.

Na miejscu działa około pięćdziesięciu strażaków (czternaście zastępów) z jednostek OSP z terenu całego powiatu oraz zawodowcy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie. W akcji są też dwa podnośniki koszowe. Działania zabezpiecza grupa chemiczna z KP PSP w Pile (do zakładu dostarczany jest amoniak).

W hali, w której pracują strażacy panuje duże zadymienie, dlatego działają oni w aparatach ochrony dróg oddechowych. Zapas butli z tlenem przywieźli z komendy. 

Jak informuje Kazimierz Wiebskowski z KP PSP w Złotowie, pożar został zlokalizowany. Po akcji gaśniczej konieczna może być rozbiórka nadpalonych elementów konstrukcyjnych hali.

źródło: Złotowskie.pl

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: