Reklama

Ostatnie wpisy

Pijany sprawca kolizji na drodze krajowej

Policjanci nakielskiej „drogówki”, zatrzymali pijanego kierowcę citroena, który spowodował kolizję na DK 10. Okazało się, że 45-latek w ogóle nie miał prawa jazdy.

Informację o tym, że na drodze krajowej nr 10, w rejonie miejscowości Trzeciewnica, doszło do zdarzenia drogowego, dyżurny policji otrzymał w miniony wtorek (21.02.23) przed godziną 12. Na miejsce skierowano patrol „drogówki”, a mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca citroena nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta i najechał na tył peugeota.

Kierujących sprawdzono alkomatem i okazało się, że 45-letni sprawca kolizji miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po weryfikacji wyszło też na jaw, że kierujący nie ma prawa jazdy, bo zostało mu ono zatrzymane prawie 10 lat wcześniej za prowadzenie pojazdu na „podwójnym gazie”.

Mieszkaniec powiatu złotowskiego do czasu wytrzeźwienia został przekazany pod opiekę. Niebawem czynności z nim wykonają kryminalni, którzy przedstawią mu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grożą 2 lata więzienia. 45-latek musi liczyć się też z konsekwencjami za prowadzenie citroena bez wymaganych uprawnień i za spowodowanie zdarzenia drogowego. Ostateczne decyzje w sprawie zapadną w sądzie.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony