Pijany motorowerzysta i nietrzeźwy pasażer

fot. Polska Policja

fot. Polska Policja

Dzielnicowi z Sępólna Krajeńskiego zatrzymali do kontroli drogowej jadący wężykiem motorower, którego kierowca oraz pasażer byli nietrzeźwi. Dodatkowo, 55-letni kierowca złamał sądowy kierowania pojazdami. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W piątek (12.03.21) około godziny 17:30, dzielnicowi w trakcie obchodu w miejscowości Wałdówko (gm. Sępólno Krajeńskie) zauważyli jadącego zygzakiem motorowerzystę. Funkcjonariusze zainteresowali się nietypowym stylem jazdy i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Podczas legitymowania okazało się, że 55-letni kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,4 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, interweniujący policjanci stwierdzili, że pasażer tego pojazdu jest również pijany. W jego przypadku badanie wykazało ponad 0,8 promila alkoholu. Dodatkowo, trakcie sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że 55-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Teraz, nieodpowiedzialny motocyklista niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, 55-latek ukarany zostanie za przewożenie pijanego pasażera.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Leave a Reply

%d bloggers like this: