Reklama

Ostatnie wpisy

Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 63-letni mieszkaniec powiatu kolskiego, który w miniony piątek w Sępólnie Krajeńskim nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym radiowozem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątek(05.10.18)  około godziny 19:00 na ul. Kościuszki w Sępólnie Krajeńskim.  Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego dali sygnały do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu samochodem osobowym marki Hyundai. Według wcześniej przekazanej informacji od oficera dyżurnego sępoleńskiej  jednostki kierujący hyundai najprawdopodobniej znajdował się pod działaniem alkoholu. Kierowca auta widząc sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki. Szybko jednak został zatrzymany. Wówczas okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 63-letni mieszkaniec powiatu kolskiego. Nie dość tego wszystkiego, był kompletnie pijany. Uciekinier  miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.
Teraz o dalszym losie 63-latka zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony