Reklama

Ostatnie wpisy

Pies uwięziony w samochodzie

Tegoroczne lato jest wyjątkowo upalne. Należy jednak pamiętać, że wysokie temperatury oprócz przyjemności, niosą za sobą także zagrożenia. Szczególną czujność powinni zachować ci, którzy pochłonięci codziennymi obowiązkami, zapominają o swoich pupilach pozostawionych w samochodach. Za takie zachowanie może grozić nawet kara do 2 lat więzienia.

Do takiego zdarzenia  doszło wczoraj(23.08.18) przy jednym z centrów handlowych w Więcborku w powiecie sępoleńskim. Około godziny 16:00 policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą pozostawienia psa w zamkniętym samochodzie.  Właściciel czworonoga pozostawił mu jedynie lekko uchylone szyby. Funkcjonariuszom szybko udało się otworzyć  okno i uwolnić wystraszone zwierzę. Na miejsce wezwano również weterynarza, który zajął się psem.  W pojeździe włączył się alarm, a wraz z nim pojawiła jego 35-letnia właścicielka, która robiąc zakupy w pobliskim sklepie, nie zdawała sobie sprawy w jakim niebezpieczeństwie pozostawiła swojego współtowarzysza. Przeprowadzone badania wykazały, że pies był odwodniony i decyzją lekarza pozostał pod obserwacją.

Szczęście w nieszczęściu, że dzięki  właściwej reakcji przechodnia i szybkiej interwencji policjantów udało się przeciwdziałać większemu nieszczęściu.

Pamiętajmy!

Pozostawianie zwierząt w nagrzanym samochodzie jest przejawem skrajnej nieodpowiedzialności. Zamknięty samochód działa jak akumulator ciepła. Szyby przepuszczają promienie słoneczne, które nagrzewają wnętrze pojazdu, a jednocześnie te same szyby stanowią izolator zatrzymujący ciepło w środku. Temperatura wewnątrz auta zaparkowanego przy upalnej pogodzie może osiągnąć nawet 90oC. Wówczas wystarczy kilka minut by doszło do tragedii.

Widząc taką sytuację nie przechodźmy obojętnie. Reagujmy! Kiedy w szybki sposób nie jesteśmy w stanie odnaleźć właściciela pojazdu, właściwym zachowaniem jest wezwanie służb. W skrajnych przypadkach, dopuszczalne jest nawet wybicie szyby w samochodzie. Działamy wówczas w stanie wyższej konieczności, ratując zagrożone życie i zdrowie, co zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego wyłącza odpowiedzialność za zniszczone mienie.

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
źródło tekst/foto: (KPP Sępólno Krajeńskie)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony