Ostatnie wpisy

Oznakuj swój rower

Sezon rowerowy w pełni. Wszystkich mieszkańców z powiatu sępoleńskiego zachęcamy 9 sierpnia do skorzystania z możliwości oznakowania swoich rowerów. Każda osoba, która pragnie oznakować swój jednoślad powinna zgłosić się z dokumentem tożsamości oraz dowodem zakupu roweru. Trwałe oznakowanie zmniejsza ryzyko utraty roweru i ułatwia jego odzyskanie.

W przyszły wtorek, tj. 9 sierpnia, w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim będzie można oznakować swoje rowery.

Rower rejestrowany jest na osobę pełnoletnią, a więc jeśli pojazd chcą oznakować nieletni, muszą to zrobić w obecności choćby jednego z rodziców. Znakowanie polega na umieszczeniu nieścieralnego znaku na ramie roweru ręcznym urządzeniem do grawerowania. Do znakowania rowerów stosowany jest kod literowo-cyfrowy składający się maksymalnie z 10 znaków: 4 litery (kod literowy inny dla każdego powiatu) i 6 cyfr. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę, w której został oznakowany. Po wykonaniu oznakowania dane oznakowanego przedmiotu rejestrowane są w policyjnej komputerowej bazie danych, a właściciel otrzymuje odcinek z numerem identyfikacyjnym przypisanym do jego roweru.

Aby oznakować rower należy przyjechać na Policję swoim rowerem, posiadać przy sobie dowód osobisty oraz mieć ze sobą dokument potwierdzający zakup jednośladu.

Znakowanie jest bezpłatne  i odbędzie się w godzinach 14.00- 16.00 na terenie komendy. Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy kontakt pod numerem  telefonu 48477522212.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: