Reklama

Ostatnie wpisy

Ostrzeżenie pogodowe

OSTRZEŻENIE POGODOWE (niedziela i noc z niedzieli na poniedziałek 10.06 i 10/11.06).

Możliwe aktywne elektrycznie burze z ulewnym deszczem i silnym wiatrem – z naciskiem na godziny popołudniowe, wieczorne i nocne – zachód województwa.

Najgwałtowniejsze zjawiska wystąpią na zachodzie kraju, choć późnym popołudniem, wieczorem i w nocy burze powinny nasunąć się na nas, jednocześnie powoli tracąc na sile. Niewykluczony jest rozwój lokalnej i groźnej burzy w ciągu dnia. Im dalej na wschód tym mniejsza szansa.

SZCZEGÓŁY

W dniu dzisiejszym spodziewamy się rozwoju gwałtownych burz na zachodzie kraju, które pojawią się w strefie bardzo silnej zbieżności wiatrów. Ze względu na naprawdę solidną wodność spodziewane są lokalne zalania i podtopienia, oraz duża elektryczność burz. Niedosyty wilgotności względnej mogą pozytywnie wpłynąć na lokalne zjawisko związane z silnymi porywami wiatru.

Pojedyncze burze mogą występować w ciągu dnia na wschód od tej strefy, w tym również i na zachodzie naszego województwa, z tego względu wydano pierwszy stopień ostrzeżenia. Wieczorem burze z zachodu powinny nasunąć się i na nas, a podążając dalej, wgłąb województwa powoli zanikać i tracić na sile.

 

źródło: MeteoAlarm Kujawsko-Pomorskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony