Reklama

Ostatnie wpisy

Oficjalne odsłonięcie muralu z okazji 100-lecia Lasów Państwowych

Już od kilku dni można podziwiać piękny, leśny mural, który zdobi ścianę Szkoły Podstawowej Nr 2 w Więcborku. Dziś odbyło się jego oficjalne odsłonięcie. Elementem zwieńczającym realizację tego wspaniałego dzieła było przecięcie symbolicznej girlandy.

Skąd taki pomysł? 

W tym roku przypada 100-lecie Lasów Państwowych. To wyjątkowy jubileusz, który chcieliśmy w jakiś sposób upamiętnić, robiąc jednocześnie coś dla lokalnej społeczności. Tak oto narodził się pomysł na mural, który zostanie na długie lata i będzie ozdobą zarówno dla szkoły jak i dla samego Więcborka. Smutna, szara ściana nabrała teraz zupełnie nowych barw i nowego charakteru. 
 
Projekt muralu został wybrany w wyniku konkursu. Musiał on nawiązywać do szeroko rozumianej gospodarki leśnej, korzyści jakie daje nam las oraz do 100-lecia Lasów Państwowych. Autorem zwycięskiej pracy, zatytułowanej „W jedności z naturą” jest znany grafik Dawid Celek, natomiast realizację tego wspaniałego projektu na ścianie budynku, zawdzięczamy firmie Wallart Musimy tu zaznaczyć, że wszystko przebiegało w tempie ekspresowym. Namalowanie tego niesamowitego dzieła zajęło jedynie tydzień Pan Tomasz Smieszkoł oraz cała ekipa, która z zaangażowaniem tworzyła ten mural, zasługują na ogromne brawa To był pełen profesjonalizm, jesteśmy pod wrażeniem. Wykonaliście kawał świetnej roboty. Gratulujemy talentu i dziękujemy za miłą współpracę.
 
Nam mural podoba się bardzo, ale jesteśmy ciekawi opinii innych. Dajcie znać w komentarzach co Wy myślicie o tym malowidle ?
 
Przypominamy, że dziś o godzinie 16.00 na Placu Jana Pawła II w Więcborku, odbędzie się piknik rodzinny z okazji 100- lecia Lasów Państwowych, pod hasłem „Lato z lasem, las na lata”. 
 
źródło: Nadleśnictwo RunowoPostaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony