Ostatnie wpisy

Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy w Wielowiczu

Godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec powiatu sępoleńskiego, który dokonał obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego motorowerzysty. Mężczyzna powiadomił dyżurnego policji, że uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę, a ten z kolei niezwłocznie wysłał tam policyjny radiowóz. Pijany kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (13.03.21), krótko po godzinie 17, w miejscowości Wielowicz (gmina Sośno). Dyżurny sępoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy, który podróżował motorowerem. We wskazany rejon pojechał patrol sępoleńskiej  drogówki.  Kiedy policjanci dotarli na miejsce, świadek przekazał im ujętego motorowerzystę. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna trafił na komendę, gdzie mundurowi zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. To jednak nie wszystko co miał na sumieniu. Okazało się bowiem, że 21-latek dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje zachowanie nieodpowiedzialny kierowca poniesie odpowiedzialność karną. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: