Ostatnie wpisy

O włos od tragedii! Pijany 67-latek zasnął w trawie z papierosem


Bardzo niebezpieczną sytuację stworzył swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mieszkaniec szubińskiej gminy. Gdyby nie zgłoszenie, które wpłynęło do odpowiednich służb i ich szybka reakcja, mogłoby dojść do tragedii. 67-latek poniesie konsekwencje swojego działania.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu w szubińskiej gminie. Po godzinie 13 służby zostały powiadomione o palących się nieużytkach i łące nieopodal lasu. Na miejscu bardzo szybko byli strażacy, policjanci z Szubina i strażnicy leśni. Okazało się, że 67-letni mieszkaniec gminy, będąc pod działaniem alkoholu, zasnął w trawie z papierosem. Na skutki nie trzeba było długo czekać, bo ogień szybko się rozprzestrzenił. Tym samym zagrożone było przede wszystkim życie sprawcy zaprószenia, a także okoliczny las.

Bardzo groźna sytuacja na szczęście nie miała tragicznych skutków. Pijany 67-latek został przekazany pod opiekę rodzinie, a w sprawie zaprószenia ognia wszczęto czynności wyjaśniające. Sprawca wykroczenia poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania i zostanie ukarany wysoką grzywną.

O ostrożności pożarowej w terenach leśnych należy pamiętać zawsze. Mundurowi apelują o rozsądne obchodzenie się z ogniem. Przypominają też, że celowe wypalanie traw i nieużytków jest nie tylko bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne, ale też zabronione prawem i grozi za nie grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle 

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: