Ostatnie wpisy

Nowy ambulans w Mroczy


Ratownictwo medyczne w Nowym Szpitalu w Nakle n. Notecią ma nowy ambulans. Najnowsza karetka marki Renault Master została w piątek uroczyście przekazana do stacji ratownictwa medycznego w Mroczy.

– Z dużą satysfakcją oddajemy do użytkowania nowoczesny ambulans, który będzie wspierał pracę ratowników i co najważniejsze zwiększy bezpieczeństwo naszych pacjentów – powiedziała prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie Adrianna Nowicka. Auto wyposażone jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, np. elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, system zapobiegający poślizgowi kół podczas ruszania (ASR) czy system zapobiegający blokadzie kół podczas hamowania (ABS). Wsparciem w ratowaniu zdrowia i życia jest również wysokiej jakości wyposażenie medyczne pojazdu m.in. nowoczesny defibrylator, respirator, ssak oraz pompa infuzyjna.

– Samochód wygląda bojowo, jest wyposażony nowszej generacji ledowe sygnały świetlne, bardzo głośne sygnały dźwiękowe. Wprowadzono szereg rozwiązań dla kierowcy, ułatwiających zmienianie sygnałów – minimalizują one czas potrzebny na ich zmianę, przez co kierowca może jeszcze lepiej skupić się na drodze. Poza mocnym 160-konnym silnikiem, karetka jest wygodna, dźwiękoszczelna w stopniu pozwalającym swobodnie badać pacjenta, nawet przy włączonych sygnałach – dodał koordynator ratownictwa medycznego w szpitalu w Nakle oraz Szubinie Jacek Molęda.
Nowa karetka zastąpi ambulans marki VW Crafter, który jest użytkowany od 2015 r. i będzie najmłodszą oraz najnowocześniejszą w rejonie powiatu nakielskiego. W ciągu ostatnich dwóch lat udało się wymienić wszystkie karetki, które zabezpieczają rejon powiatu nakielskiego. Dwie karetki zostały wymienione ze środków RTM w Nakle, jedną karetkę zakupili wspólnie starostwo powiatowe oraz gmina Nakło, z kolei w ubiegłym roku ratownictwo otrzymało ambulans od wojewody kujawsko–pomorskiego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Co istotne, rejon powiatu nakielskiego obsługują 4 zespoły ratownictwa medycznego, które stacjonują w Nakle, Szubinie, Mroczy oraz Kcyni. W ubiegłym roku zespoły wzywane były do 6955 nagłych zachorowań i przypadków zagrożenia życia.

źródło: powiat24.pl
fot. mrocza.pl

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: